------

Luxusný golf v Dubaji

Luxusný golf v Dubaji

Spojené Arabské Emiráty sú stále jedným z najzaujímavejších a najznámejších dovolenkových miest na svete. Táto federácia absolútnych monarchií na juhovýchodnom konci Arabského polostrova bola založená v roku 1971. Najskôr stalo známym ako jedno z desiatich najväčších producentov ropy, potom s bohatým životným štýlom ropných peňazí, a v poslednej dobe ako stále populárnejší cestovateľský a výletný cieľ.

V Spojených arabských emirátoch je 7 emirátov.

Sú to: Abu Dhabi (ako hlavné mesto) Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah a Umm al Quwain. Saudská Arábia obklopuje Spojené arabské emiráty na západe, juhu a juhovýchode, s Ománom na juhovýchode a severovýchode a zvyšná hranica je 650 km pobrežia pozdĺž Perzského zálivu. Najväčší prírodný prístav a výletný prístav v Emirátoch je v Dubaji.

 

Najvyšší mrakodrap na svete.

Na púšti vybudované luxusné mestá ponúkajú množstvo nezabudnuteľných zážitkov, ktoré musíte vidieť. Určite sem patrí  Burj Khalifa (veža Khalifa). Inšpirovaná tradičnou regionálnou architektúrou, tento mega-vysoký mrakodrap má výšku 829,8 metrov.

Golfové areály

Okrem 25% známych zásob ropy na svete má Saudská Arábia luxusné golfové rezorty. Väčšina rezortov je založená na piesku a hnedej farbe, namiesto zelenej. Trávnaté plochy ponúka Safaa, Royal Greens v blízkosti Jeddah, Rolling Hills v meste Dahran, Arizona a Dirab v Rijáde.

Ak túžite po niečom netradičnom, vyskúšajte si golfový turnaj v Dubaji. Neprekonateľné scenérie a nové výzvy nadchnú aj tých najnáročnejších milovníkov. Dubaj láka na luxus, a ten bude hmatateľný pri každom odpale na golfovom greene.

11.02.2019 | Blog |