------

DUBAJ - mesto nekonečných možností

DUBAJ - mesto nekonečných možností

Najpopulárnejšie mesto Spojených Arabských Emirátov. Dubaj sa nachádza na východnom pobreží Arabského polostrova v juho-západnom rohu Perzského zálivu. Ľudia v Emirátoch sú ku svojim návštevníkom nesmierne veľkorysí a pohostinní. Zdvorilosť a priateľský prístup je v arabskom svete najoceňovanejšou vlastnosťou.

Nie nadarmo sa hovorí, že Dubaj je mesto neobmedzených možností. Uchvátia Vás fascinujúce púšte, nádherné pláže s luxusnými hotelmi a nákupnými centrami, rôzne veľkolepé stavby a použitá architektúra ako i prosperujúca business komunita, vďaka čomu Dubaj každoročne navštívia milióny návštevníkov kvôli obchodu, no taktiež dovolenkári s chuťou vychutnať si atmosféru tohto jedinečného mesta. Obrovskou výhodou sú obzvlášť priaznivé podmienky s príjemnou klímou počas celého roka. Hlavnou sezónou je však obdobie od októbra do apríla, kedy je príjemných 24-32°C. Preto ak nie ste fanúšikom horúčav, ktoré sú v Emirátoch počas letných mesiacov, odporúčame návštevu SAE v týchto mesiacoch.

Táto oblasť ponúka skutočne veľmi širokú škálu scenérii v pomerne malom priestore. Turisti si môžu počas ich návštevy vychutnať čaro hôr, piesočných dún, fascinujúce pláže a svieže zelené parky. Zaujímavý je taktiež kontrast na jednej strane prašných dedín a na druhej luxusných obytných štvrtí. Dômyselnosť a vymoženosti 21. storočia idú ruka v ruke s jednoduchosťou minulej éry. Tieto kontrasty však dodávajú Dubaju jedinečnú charizmu: medzinárodný životný štýl, avšak s kultúrou hlboko zakorenenou v islamských tradíciách arabského sveta.

Taktiež je známe, že Dubaj má jedny z najlepších golfových ihrísk na Blízkom východe. Ihriská sú atraktívne nielen pre samotných golfistov, ale aj všeobecne pre turistov, ktorí obdivujú tieto nádherne vybudované zelené plochy s úžasnou scenériou a Club Houses s veľkolepým dizajnom. Golfový nadšenci by mali jednoznačne zvážiť návštevu známej golfovej akcie v Dubaji – Race to Dubai, ktorú GabrielTOUR pre vás taktiež rád zorganizuje, podobne ako širokú škálu golfových pobytov. Dubaj je už dlho považovaný za skutočný raj pre golfistov z celého sveta. Filozofia golfového priemyslu v krajine nie je zameraná iba na profesionálov, ale taktiež na úplných začiatočníkov, čo je veľmi dôležité pre rozvoj golfu a aj cestovného ruchu v Dubaji.

21.05.2019 | Blog |